DZĪVOJAMAIS KOMPLEKSS "ČIEKURKRASTI"

Četru stāvu dzīvojamais komplekss mazā Baltezera krastā ar pazemes autostāvvietu, koplietošanas rekreācijas telpām un restorānu.

Komanda: J. Mitenbergs, P. Spuriņš, U. Tučs, G. Priede.

Adrese: Baltezers, Čiekurkrasti 66

Statuss: Realizēts

Stāvu platība: 11360 m2

Teritorijas platība: 13100 m2

Gads: 2006 - 2014

Foto: E. Božis, A. Starks; video: E. Božis.

Dzīvojamā kompleksa "Čiekurkrasti" apjoms sastāv no trīs daļām, kas iestiepjas pret Baltezeru. Šāda apjomu konfigurācija nodrošina to, ka no ikkatra dzīvokļa paverās skats uz ūdenstelpu. Teritorijas labiekārtojums nebeidzas uz sauszemes - ūdenstelpā iestiepjas laipas, kas nodrošina ikvienam dzīvokļa īpašniekam savu vietu laivai, savukārt iedzīvotāju labklājībai ēkas pirmajā stāvā izvietotas funkcijas kā peldbaseins, sporta zāle un restorāns ar plašu āra terasi.

Ēkas pagrabstāvā izvietota plaša pazemes autonovietne un dzīvokļu noliktavas. Pirmā stāva līmenī veidoti pārrāvumi ēkas apjomā, nodrošinot vairākas ejas no ēkas iekšpagalma uz ezera pusi. Ar katru stāvu apjoms paliek arvien mazāks, radot atvērtas terases ikvienam dzīvoklim. Papildus individuālajām dzīvokļu terasēm, ēkai ir plaša koplietošanas terase uz tās jumta ar skatu pār Baltezeru.

Fasādes apdari - materialitāti, ritmu un vertikālo dalījumu - iedvesmoja priežu meži, starp kuriem atrodas dzīvojamais komplekss "Čiekurkrasti". 

Ēkas kāpņu telpās eksponēts ēkas konstukciju materiāls - betons, savukārt kāpņu margas turpina fasādes neregulāro vertikālo ritumu.

Built with Berta.me

©